Псіллум, псіліум (лушпиння насіння подорожника)
Псиліум відомий у медицині країн Сходу з давніх часів. В алопатичній медицині України псиліум не використовується, але його лікувальні властивості добре відомі в народній медицині.
Виробник:
ИндияНаявність:
В наявності
0 грн
Застосування
У кулінарії використовують або цілу лушпиння насіння подорожника, або борошно, виготовлене з нього. Псиліум застосовують для приготування випічки, млинців, оладок, булочок, котлет, соусів, сирників, хліба та інших страв. Він практично не має смаку і не відчувається в готовій страві. При цьому псиліумом можна замінити не тільки пшеничне борошно, але й використовувати його замість яєць, оскільки він діє як желеутворювач, забезпечуючи в'язкість і клейкість продукту.
При вживанні псиліуму в їжу слід дотримуватися кількох рекомендацій:
- Пийте багато води, оскільки лушпиння подорожника має здатність поглинати воду.
- Вводьте добавку в раціон поступово, починаючи з 1 ч. ложки на день.
- Добова норма становить близько 2 ст. ложок на день.
Псиліум (лат. Plantago psyllium) — один із численних видів роду Подорожник (лат. Plantago), належить до родини Подорожникові (лат. Plantaginaceae). Рід налічує близько 200 видів, поширених майже по всьому світу.
Псиліум поширений у країнах Середземномор'я, на Канарських островах, в Ірані, Індії, Афганістані, Пакистані. Це рослина культивується в США, а Індія є відомим постачальником насіння псиліуму.
Хімічний склад
Трава псиліуму містить дубильні речовини, флавоноїди, каротин, аскорбінову кислоту, уронову кислоту, полісахариди, сапоніни, слиз (до 40% у насінні), вітамін К, органічні кислоти та багато мікроелементів.
Медичне застосування
Псиліум має високий вміст клітковини, що знижує апетит і допомагає контролювати вагу. Семена можуть знижувати рівень холестерину та покращувати травлення, також використовуються в лікуванні діабету, серцево-судинних захворювань.
Відгуків: 0
Рекомендуем посмотреть