(063) 119 53 79
(067) 417 33 95

Ісландський мох (цетрарія) 300 мг, 100 капсул

Ісландський мох давно використовується в народній медицині як протиблювотний та протикашльовий засіб. Сприяє відновленню сил після значних фізичних навантажень та тяжких хвороб, покращує апетит, регулює діяльність кишечника.
Виробник:
Украина
Наявність:
В наявності

0 грн

1 капсула містить 400 мг активної речовини.

Показання до застосування
Рекомендується як загальнозміцнюючий засіб підвищення імунітету та профілактики захворювань бронхолегеневої системи, а також до раціону харчування при наступних станах та захворюваннях:
- бронхіти, в тому числі хронічні, сухий кашель, коклюш, захриплість, кашель «курця», пневмонія (в комплексній терапії);
- бронхіальна астма в комплексній терапії;
- простудні захворювання, ГРЗ, ГРВІ, грип та їх ускладнення;
- інфекційні захворювання, в тому числі стрептококова, стафілококова, грибкова інфекції;
- захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрити з підвищеною кислотністю, атонія шлунку, поганий апетит, анорексія);
- виразкова хвороба шлунку та 12-палой кишки, в тому числі ускладнена Helicobacter Pylori;
- диспепсичні розлади;
- залізодефіцитна анемія;
- порушення функції щитовидної залози, в тому числі аутоімунні тиреоїдити;
- астенічні стани; дистрофія, м'язова слабкість;
- знижений тонус організму;
- як загальнозміцнюючий засіб після важких тривалих хвороб.

Спосіб застосування та дози
По 1 - 2 капсули 2 рази на день через 1-2 години після їжи.
Лікувально-профілактичний курс 4-12 тижнів.
При необхідності повторити.
Прийом фітопрепарату не скасовує призначення лікаря.

Цетра́рія ісландська, або ісландський мох (лат. Cetrária islándica) — вид лишайників, що ростуть у Європі, Азії, Африці та Австралії.
Цетрарія ісландська — типовий представник лишайників, які зростають на ґрунті у соснових лісах, вересових пустках, болотах, тундрах і лісотундрах. Росте прямо на землі або на корі старих пеньків. Віддає перевагу піщаним незатіненим місцям, де іноді утворює майже чисті зарості. Розвивається лише в умовах чистого повітря.

В ісландському мосі міститься 70 % слизу, органічні кислоти, що мають антибактеріальну дію на організм. Завдяки вмісту в цій рослині натрію бікарбонату, його використовують як засіб проти туберкульозної палички. Окрім цього, ця рослина містить ферменти, йод, різні вітаміни та ароматичні речовини. Рослина має властивості, що зміцнюють імунітет.

Слизисті речовини, що містяться в цій рослині, знімають запалення в слизових оболонках горла, носа і рота, шлунка та кишечника. Також ці слизисті речовини мають заспокійливу дію. Ісландський мох використовують при кашлі та для полоскання горла і рота при запаленнях мигдалин.

Завдяки гіркості рослини покращується травлення та підвищується апетит. Кашлюк — ще одна хвороба, яку можна лікувати чайною сумішшю на основі ісландського моху.

Способи приготування:

Водна настойка (1 спосіб):
2 чайні ложки з верхом залити склянкою холодної води, на повільному вогні довести до кипіння і відразу процідити. Приймати по 1 чашці тричі на день.

Водна настойка (2 спосіб):
2 чайні ложки моху заварити 1 склянкою окропу, настояти 30 хвилин. Пити по 1-2 столові ложки 5-6 разів на день до їжі. 10 днів пити, 3-4 дні перерву, тоді знову пити. Пройти 3 курси (для лікування бронхо-легеневих захворювань).

Слизистий відвар:
2 столові ложки з верхом залити 1 літром холодної води, довести до кипіння і варити 40 хвилин - 1,5 години на маленькому вогні. Процідити гарячим. Відвар можна зберігати в холодильнику до 2 діб.

Спиртова настойка:
40 грамів моху залити склянкою 60% спирту. Настояти протягом 7 днів. Приймати по 10-15 крапель.

Для очищення організму від шлаків і токсинів:
2 столові ложки моху залити склянкою яблучного оцту, настояти 2 дні. На чверть склянки теплої кип'яченої води розвести 1 чайну ложку настою моху. Пити на ніч 2 тижні.

Для нормалізації обміну речовин і омолодження організму:
Приймати відвар ісландського моху по 1/3 склянки тричі на день після їжі.

Рецепти для лікування деяких хвороб

При туберкульозі легень
4 столові ложки моху залити 2 склянками холодної кип'яченої води. Довести до кипіння, тримати на малому вогні 5 хвилин, процідити. Пити по 1/4 склянки тричі на день.

Кашель
1 столову ложку моху залити склянкою молока. Варити в емальованому посуді з закритою кришкою на малому вогні протягом півгодини. Випити теплим перед сном.

Профілактика авітамінозу
Починаючи з 2 літрів у перший день, поступово зменшуючи дозу до 1 склянки на день протягом 7-10 днів. Особливо необхідно у березні-квітні, можна 2-3 рази на рік.

Хронічний бронхіт, емфізема легень
Суміш із ісландського моху та мати-й-мачухи (у рівних пропорціях) полегшує відхаркування і зменшує напади кашлю. 2 чайні ложки з верхом суміші залити склянкою холодної води, повільно довести до кипіння і відразу ж процідити. Пити 2-3 рази на день по 1 чашці.

Кашлюк
Суміш чебрецю та ісландського моху в рівних пропорціях. 1 столову ложку без верху суміші залити склянкою окропу, настояти 5 хвилин і процідити. Пити по 1 чашці 2-3 рази на день.

Втрата апетиту, хронічні шлунково-кишкові розлади з проносом
Спиртова настойка.

Виразка шлунка
Взяти в рівних пропорціях ісландський мох, насіння льону, корінь алтея. 1,5 столові ложки суміші залити 2 склянками окропу. Кип'ятити на малому вогні 7 хвилин, відразу процідити. Приймати 5 разів на день по 1/3 склянки за 30 хвилин до їжі.

Вугрі, проблемна шкіра
Пити по 3 чашки чаю на день протягом 2-6 місяців.

Гнійні рани, опіки, фурункули, виразки
Примочки з слизистого відвару на рану, обмивання (пов'язку змінювати 3-4 рази на день). Порошок із сухого моху можна використовувати як присипку на рану.

Діарея
Міцний відвар моху.

Для захисту від побічних дій препаратів, що використовуються при хіміотерапії в онкології.

Хімічний склад

Слиз — 70%. Вуглеводи (переважно ліхенін та ізоліхенін), білки, жири, вітаміни A, C, B1, B12, віск, солі хрому, цинку, марганцю, титану, бору, міді, молібдену, заліза. Містить органічні кислоти (ліхестеринову, протоліхестеринову), йод, ферменти, усніновокислий натрій, який має бактерицидну дію на збудника туберкульозу. Ліхестеринова і протоліхестеринова кислоти мають сильну антимікробну дію, ефективні проти стафілококів і стрептококів.

Ботанічний опис

Висота рослини — 4-12 см. Являє собою розгалужений кущик із розгалуженими листками, що нагадують роги оленя. Окремі гілочки моху бувають завширшки від 5 до 10 см, зазвичай зігнуті. Зовнішня сторона — від темно-зеленого до оливкового кольору, нижня сторона — світло-зелена, світло-бура, часто з білими плямами.

Відгуків: 0
Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.